17 Ocak 2017 Salı
Algı yönetmiyoruz... Sadece doğru bilgi, doğru haber
FETÖ'nün büyük ihaneti

Örgüte sızan MİT ve Emniyet mensuplarının listesi PKK'nın elinde!

12.01.2017 13:21
Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik Bursa merkezli 7 ilde düzenlenen operasyonda, aralarında örgütün "eğitim imamı" olduğu iddia edilen Cemal Bulut'un da bulunduğu 27 şüpheli gözaltına alındı. Bulut'un terör örgütü PKK'ya sızan emniyet ve MİT görevlilerinin listesini, FETÖ'nün sözde "Kuzey Irak bölge imamı" T.B. ve "medya imamı" ile Kuzey Irak'a giderek terör örgütü PKK yöneticilerine verdikleri iddia edildi.


Bursa Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, daha önce Kanun  Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan ve bünyesinde 8 özel eğitim kurumu bulunan  Yeşilırmak Kehkeşan Eğitim İşletmeleri A.Ş'ye yönelik soruşturma çerçevesinde 7  ilde 47 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.
 
Operasyonda, 27 şüpheli gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında  İstanbul'da yakalanan Cemal Bulut'un FETÖ/PDY'nin "eğitim imamı" olduğu, Bulut'un  terör örgütü PKK'ya sızan emniyet ve MİT görevlilerinin listesini FETÖ'nün sözde  "Kuzey Irak bölge imamı" T.B. ve "medya imamı" ile Kuzey Irak'a giderek terör  örgütü PKK yöneticilerine verdikleri iddia edildi.
 
Bu konuyla ilgili daha önce de ulusal basında haberlerin çıktığı,  Bulut'un ayrıca örgütün kriptolu haberleşme programı "ByLock"u kullandığı  öğrenildi. Bulut'un dışında şüphelilerden 3'ünün de "ByLock" kullandığı  belirlendi.
 
Operasyonda A.K. isimli şüpheliye ait evde yapılan aramada, terör  örgütü elebaşı Fetullah Gülen tarafından örgüt üyelerine bağlılığı ve itaatkar  olmaları halinde kurtuluşa erecekleri mesajı veren ve alt bölümünde, "El yazıları  muhterem hocamız M. Fetullah Gülen'e aittir." ibaresi bulunan tablo bulunduğu  kaydedildi.
 
 Aynı şüpheliye ait evde, yine Fetullah Gülen tarafından itaatkar örgüt  üyelerine hitaben verilen ve altında "Fetullah Gülen" ibaresi bulunan, "Neylesin"  isimli 5 kıtadan oluşan şiir tablosu ele geçirildi.
 
 Şüphelilerin emniyetteki sorgusu sürüyor.
Son Güncelleme: 12.01.2017 13:21