16 Ocak 2017 Pazartesi
Algı yönetmiyoruz... Sadece doğru bilgi, doğru haber
0

İçinden duyguların geçtiği bir şehir: Düsseldorf

13.12.2016 15:32
Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş

Sayım Çınar SuperHaber için yazdı


Almanya’nın mutlaka görülmesi gereken şehirlerinden biri Düsseldorf. İçinden sanatın, modanın, edebiyatın geçtiği bir Avrupa kenti. Bugünlerde şehirde tatlı bir telaş var. Kadın ve erkekleri son derece bakımlı ve herkes yeni yıla, Christmasa hazırlanıyor. Burada yaşayan Türklerde de gözle görülür bir fark var. Şehre daha entegre olmuş insanlardan bahsediyoruz. 
 
 
Almanya’nın Moda Şehri
 
Türkçe resmi dillerden biri görünümünde, gündelik yaşamın merkezinde. Aralık ayında Düsseldorf yaşanması gereken bir deneyim. 
 
Hauptbanhof çevresinde Türk nüfusu son derece yoğun. Almanya’nın moda şehri aynı zamanda Düsseldorf. Köln’e 50 km uzaklığında, ancak tamamen kendi kültür ve anlayışı yerleştirmiş bir şehir. 
 
 
 
Asya mutfağı son derece seviliyor Düsseldorf ‘ta, birçok Avrupa şehrinde olduğu gibi. Ulaşım kolay, yemek ve yaşam kültürü eğlenceli. 
 

Doğal Beslenme Kültürü Gelişmiş

 
Berlin ve Frankfurt’la karşılaştırdığımda ortaya kendine özgü daha farklı bir şehir çıkıyor karşımıza. Ünlü edebiyatçı Henrich Heine şehre rengini veren isimlerden biri. Edebiyatın merkezi olmasa da, önemli merkezlerinden biri Düsseldorf. 
 
 
 
2011 Eurovision şarkı yarışmasına ev sahipliği yaptı bu şehir, hala da izlerini taşıyor. 
Birçok Avrupa kentinde olduğu gibi burada da güvenlik son derece yoğun.
 
Düsseldorf’ta önemli bir televizyon vericisi var. 168 metre tırmanmak ve şehri o yükseklikten izlemek enteresan bir deneyimdi. 
 
Sebzeler, meyveler son derece lezzetli, vejetaryenler için ideal bir şehir. Doğal beslenme konusunda şehirde söze dökülmemiş bir anlaşma var adeta.
 
Keyfine Düşkünler Buraya!
 
 
 
Tarihi ve modern zamanı bir arada yaşayabiliyorsunuz Düsseldorf’ta. 
 
Dünya mutfağının seçkin örneklerine rastlayabiliyoruz burada, bunu da ekleyelim, gurme turizmi için ideal bir nokta Düsseldorf. Ayrıca bir sushi cenneti. 
 
Tüm dünyanın sevgilisi Tenten’in yeri çok büyük Düsseldorf’ta. Hediyelik eşyalarda, ürünlerde görebiliyorsunuz.
 
Bol hediyeyle döneceğiniz bir şehre hazır olun, sevdikleriniz, dostlarınız, en çok da kendiniz için christmas marketlerde sürprizler sizi bekliyor. 
 
Sokaklarda Mutlu Türkler!
 
 
 
Tekrarlamak isterim: Düsseldorf’ta yaşayan Türklerin genel olarak mutluluğu yüzlerinden okunuyor. Siyasi olarak bu kadar çalkantılı bir dönemde bile yabancıları iyi hisseder görmek çok önemli. İçinden duyguların geçtiği bir şehir Düsseldorf. 
 
Sanatın yoğun olduğu, her sokakta hissedildiği bir şehir istiyorsunuz, doğru duraktasınız. 
 
 
 
 
 
 
 
 
Son Güncelleme: 13.12.2016 15:32